Windows 8'de Firefox Çok Farklı - Metro Arayüzü

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Mozilla, Çarşamba günü Windows 8'in hem masaüstü hem de "Metro" arayüzü için yaptığı Firefox'un ilk herkese açık sürümünü indirmeye sundu. Mozilla'nın geliştiricisi Brian Bondy, kullanıma sunulan bu yapı ile ilgili bazı bilgiler verdi.

Bondy, kişisel blogunda yeni sürüm hakkında şunları söyledi: "Masaüstü Firefox, şu an hem masaüstü, hem de Metro Firefox'u güncellemekten sorumlu bulunuyor. Her iki tarayıcı da açıkken güncelleme yaparsanız, bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum, ilerideki bir güncelleme ile düzeltilecektir."

Blog'da sıralanan bilgilere göre; yeni dokunmatiklere özel döşemeli açılış sayfası, hareket desteği, Windows 8 tabanlı Snap desteği ve PDF görüntüleyicisinden bahsediliyor. Bunların dışında daha fazla özelliklerin olacağı da söyleniyor. Bu ilk sürüm, Flash ve eklenti desteği sunmuyor fakat gelecekte bu durum değişecek. Bondy, yakınlaşma desteğinin kapalı olduğunu , fare ile kaydırmanında şu an bozuk olduğunu söylüyor. Sayfayı kaydırmak için mecburen klavye veya parmağınızı parmağınızı kullanmanız gerekemekte.

İlk sürüm olduğu için eksiklikler olabilir ama diğer sürümlerde bu hatalar giderildiğinde muhteşem bir sürüm bizleri bekliyor olacak.

 

İSTATİSTİKLER

Bugün44
Dün142
Bu ay3996
Bugüne kadar2201336