Windows 8'deki açık araştırmacılar tarafından ispat edildi

Bu habere oy verin
(1 oy verilmiş)

Microsoft'un betasını yayınlayacağı gün merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8, bugüne kadar ki en güvenli Windows ürünü olacağını iddia ediyordu. Ancak araştırmacı Peter Kleissner platformu kırmak için bir yol buldu bile.

14KB boyutunda bir kırma kodu yazan Kleissner bunu kullanan bir Windows 8 bootkit geliştirdi veKullanıcı Hesabı Kontrol'ünü bu araçla aşmayı başardı. Kleissner bunun Windows 8'de açık olacağı ihtimalini ispat eden ilk girişim olduğunu açıkladı.

Kırma kiti Windows 8 geliştirici önizleme sürümü üzerinde çalışıyor ve sistemi kırdıktan sonraSYSTEM hesabı altında hackerın komutlar yürütmesine imkan veriyor. Kullanıcı Hesabı Kontrolü'nü bypass ediyor ve son kullanıcıyı harekete geçirmiyor. Bootkit daha önce Windows XP, 7 ve Server 2003 sürümlerini de kırabilen Stoned adlı bootkitin üzerine kuruldu.

Açık gelecek yıla kadar kapatılacaktır ancak o kadar güvenli olduğu iddia edilmesine rağmen Windows 8 için Microsoft'un daha çok çalışması gerektiğini gösteriyor.

Bunun yanında Microsoft yeni işletim sistemini daha güvenli hale getirmek için çalışmalarına devamediyor. Windows Defender yazılımını geliştirerek Windows 8 için gerçek zamanlı zararlı yazılım arama ve koruma platformuna dönüştürmesi ve Smart Screen filtresinin geliştirilmesi bunlardan bazıları. 

kaynak: DH

EN BEĞENİLEN YAZILIM HABERLERİ

  • Facebook Mobil Versiyonda da Birinci
    Sosyal ağın en önemli seslerinden biri olan Facebook rakiplerini Mobil versiyonda da geçti. Üye sayısı 1 milyara yaklaşan Facebook rakiplerini platformda da geçmeyi başardı.
  • Windows 8'deki açık araştırmacılar tarafından ispat edildi
    Microsoft'un betasını yayınlayacağı gün merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8, bugüne kadar ki en güvenli Windows ürünü olacağını iddia ediyordu. Ancak araştırmacı Peter Kleissner platformu kırmak için bir yol ...
  • Facebook Yeni Uygulama : Facebook Messenger
    Fenomen haline gelen Facebook internet sitesinden bağımsız olarak kullanabileceğimiz "Messenger for Windows" internete sızmasının ardından sosyal paylaşım sitesi tarafından resmen duyuruldu.

İSTATİSTİKLER

Bugün1
Dün176
Bu ay3274
Bugüne kadar2187586