En İyi Siteler - Başvuru Şartları

En İyi Siteler için aday site başvuruları aşağıdaki şartlara tâbidir.

En İyi Siteler Başvuru ve Yarışma Şartları

1. Dil: Aday site Türkçe dilinde olmalı ya da Türkçe dilinde de yayın yapıyor olmalıdır.

2. Yasa: Aday site Türk Ceza Yasaları ve bu yasalara bağlı diğer yasa ve yönetmeliklere uygun içeriğe sahip olmalıdır. Bu itibarla, telif hakları ile ilgili anlaşmaları bulunmayan dizi film, sinema filmi, müzik gibi içeriğe sahip siteler aday olamaz. 

3. İfade: Siyasi ideolojik içeriğe sahip siteler aday olamaz.

4. Saygı: Toplumsal değerleri aşağılayıcı, toplum vicdanını rahatsız edici siteler aday olamaz.

5. Kopya: Tamamen kopya içerik ve/veya otomatik içerik çekerek yayın yapan siteler aday olamaz.

6. Barınma: Site, diğer kuralları kapsamak koşulu ile bir alan adının her seviyesinde yayın yapıyor olabilir (alt alan adı, alt dizin gibi). Ancak bu, gerçek bir yayın olmalı, ana alan adındaki yayın ile ilişki içierisinde bulunmalıdır.

7. Genel: Bazı genel prensip ve kuralları içerir:

7. a. Kurallar sitenin alan adı ve içeriğinin her ikisi için de geçerli olup, başvuru esnasında ve değerlendirme sürecinde de geçerlidir. 

7. b. Başvurusu kabul edilmiş olsa dahi, değerlendirme sürecinde kural ihlali yapan yahut bu süreçte daha evvelden bulunan kural ihlali editörlerimiz tarafından ya da şikayet üzerine tesbit edilen sitelerin adaylığı iptal edilir.

7. c. Başvurular karşısında joomla.gen.tr bir vaadde bulunmaz.

7. d. Başvuruların kabulü, kurallar dahlinde gerçekleşir. Gerekli noktalarda, kurallarla örtüşmek kaydıyla kabul ya da ret için ilgili editör ve yönetim inisiyatif kullanabilir. Kabul ya da ret durumunda başvuru sahibine herhangi bir bilgilendirmede bulunulma zorunluluğu yoktur.

 

En İyi Siteler Başvuru Şekli

Sitenizi her ayın son gününe kadar (son gün dahil) bir sonraki ay için aday gösterebilirsiniz. Bu ay aday başvurusu yaptığınız bir site, başvuru şartlarına uygun ise önümüzdeki ay değerlendirmeye açılır. Başvuru formundaki herhangi bir eksik alan başvurunun değerlendirme dışı bırakılmasına sebep olabilir. Adaylar, aday olduğu ayın ilk gününden itibaren ay boyunca oylanır. Yeterli katılım bulunmayan kategorilerin başvuruları takip eden ay için değerlendirilir. Başvurular, oylama kapandıktan sonra hesaplamaya alınır ve takip eden ayın ilk haftası dereceye giren siteler açıklanır. Derece alan siteler otmatikman Yılın En İyi Joomla Sitesi adayı olur.

ÖNEMLİ: Başvuru şartları ve şekli adaletsizlik oluşturmayacak, rekabet ve kaliteye katkı sağlayacak şekilde her zaman yeniden düzenlenebilir. Son güncelleme 15.02.2012

Ayın Sitesi için Aday Site Başvurusu Yapın

En İyi Siteler Projesi ile İlgili Sorunları Bildirmek İçin Buraya Tıklayın

İSTATİSTİKLER

Bugün19
Dün174
Bu ay1661
Bugüne kadar2464980