2014 Yılının İlk Joomla Buluşması - Joomla İstanbul 9

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

12 Ocak 2014 Pazar günü İstanbul'da Joomla! Buluşması vardı. 80'den fazla kişinin kayıt yaptırdığı ve yaklaşık 60 kişinin katılımda bulunduğu buluşmamız Hayat Vakfında gerçekleştirildi. Güzel bir pazar sabahında saatin 9.30 olmasıyla birlikte katılımcılar gelmeye başladılar ve oturumların başlangıç saati olan 11'e kadar çay, kahvaltı, sohbet ve tanışma faslıyla ilk 1.5 saatlerini keyifle geçirdiler.

Bu buluşmamızda diğer buluşmalardan farklı olarak 3 adet sponsor sunuma yer verildi. İlk sponsor sunum SadeceJoomla sitesi kurucuları İsmail SAĞLIK ve M.Enes AYDÜZ tarafından verildi. Ardından ilk sunuma geçildi. Uğur Aydın ve Dr.Ali Murat YILMAZ Joomla 3 versiyonunun kurulumunu yaparak, Joomla 3 ile gelen bazı yeni özellikleri joomlaseverler ile paylaştı.

İkinci sponsor sunum Optimum Theme kurucusu Enes ERTUĞRUL tarafından verildi ve saat 12'de ikinci sunuma geçildi. Bu sunumda Enes ERTUĞRUL ve Denis DULİCİ "Joomla! Yedekleme ve Güvenlik" konusunda bilgi verdiler. Katılımcıların tamamının pür dikkat bu sunumu dinlemesi, konu seçiminin ne kadar doğru olduğunun adeta göstergesiydi. Toplu fotoğraf çekimi için kısa bir ara verildi ve yaklaşık 40 katılımcı tek fotoğraf karesinde yerlerini aldılar.

Üçüncü ve son sponsor sunum ise Mijosoft'un kurucusu Denis DULİCİ tarafından verildi. Hemen ardından günün son sunumunda M.Enes AYDÜZ ve Aytuğ Halil AKAR "Joomla SEO ve İpuçları" konusunda kullanıcıları bilgilendirdiler. Soru cevap faslının ardından katılımcıların sorularını yanıtlandı. Saatin 16.00 olmasıyla birlikte tüm oturumlar ve soru-cevap faslı tamamlandı ve katılımcılarla, konuşmacıların birbirilerine teşekkür etmesinin ardından bu güzel günü sonlandırdılar.

Bu güzel güne sponsor olan SadeceJoomla, Optimum Theme ve Mijosoft firmalarına, organizasyonun çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren Mijosoft ekibine, konuşmacı olarak bilgilerini paylaşan Enes ERTUĞRUL, Aytuğ AKAR, M.Enes AYDÜZ, Uğur AYDIN, Dr.Murat YILMAZ, Denis DULİCİ'ye, yer sponsoru olan Joomlatema.net sitesinin sahibi Ali Murat YILMAZ'a ve bu günün güzel olmasında en önemli katkıyı sağlayan tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Konuyla ilgili yorum ve önerilerinizi facebook üzerinden yada sayfanın altındaki yorum alanının iletebilirsiniz.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMINA https://www.facebook.com/JoomlaPortali ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

 

FOTOĞRAFLARIN TAMAMINA https://www.facebook.com/JoomlaPortali ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

EN BEĞENİLEN ETKİNLİK HABERLERİ

  • 25 Ekim 2008 İstanbul Etkinliği
    25 Ekim 2008 İstanbul Etkinliği 60-70 kişilik katılımla gerçekleştirilmiştir.
  • 22 Mayıs 2011 - Joomla! İstanbul Buluşması
    Güzel bir buluşma oldu yine. Bu serbest buluşmaların tadı bir başka oluyor. Program yok, eğitim yok, sunum yok, konuşmacı-dinlemeci-uyumacı yok. Buna mukabil çay-kahve var, sohbet var, kahvaltı (branch mı deniyor) var, t...
  • 10 Ocak 2009 - Joomla! Günü İzmir
    Çok güzel bir gündü. Gelenlerin ayaklarına sağlık. Bolu'dan, İstanbul'dan, Manisa'dan, Yalova'dan, Edirne'den katılım gerçekleşti İzmir dışında. İrtibat telefonlarımız sabah 8'den itibaren ilan edildiği gibi açık kaldı. ...

İSTATİSTİKLER

Bugün23
Dün174
Bu ay1665
Bugüne kadar2464984