SİZİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ YAZILIM HABERLERİ

Windows 7 Internet Explorer 11’e Kavuştu!
Ülkemizde Web tarayıcı kullanım oranında en büyük pay Crome’a aitken, İnternet Explorer, FireFox, Yandex ve safari pastanın geri kalan paylarını paylaşıyor. Bu dengeyi değiştirmek için Windows’un ya...

Windows 8’e Başlat Menüsü

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Microsoft’un son işletim sistemi Windows 8, çoklu platform desteğiyle beğeni kazanıyor. Ancak Windows 8’de, alıştığımız “Başlat Menüsü” yer almıyor. Eğer siz de bu değişiklikten rahatsızsanız, çözümü basit.

Windows 7 Internet Explorer 11’e Kavuştu!

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Ülkemizde Web tarayıcı kullanım oranında en büyük pay Crome’a aitken, İnternet Explorer, FireFox, Yandex ve safari pastanın geri kalan paylarını paylaşıyor. Bu dengeyi değiştirmek için Windows’un yaptığı IE11 hamlesi ise şimdilik Windows’un beklentilerini karşılar seviyede.

Türkiye 4G’ye Kavuşuyor!

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

GSM devlerinin noter huzurunda aynı gün test laboratuarlarında gerçekleştirdiği 4G internet hızı denemesinde rekor sonuçlar elde edildi. 4G teknolojisinde öne çıkan hız, GSM firmaları arasında da hızlı bir mücadeleyi başlattı.

En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Seçeneği!

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Eğer hala bir antivirüs programına sahip değilseniz, her gün saatler geçirdiğiniz internet ile rus rületi oynuyorsunuz demektir!

Bilgisayarınız İçin Yararlı Uygulamalar

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Bilgisayarlar için tonla uygulama bulunmakta. Bu uygulamaları takip etmek kimi zaman ciddi anlamda zaman istemekte ve buda takip etmemizi zorlaştırmaktadır. Bizde sizin yerinize biraz zaman ayırarak, çoğu kimsenin pek fazla bilmediği ve kullanmadığı bazı yararlı uygulamaları tanıtalım istedik. İşte, birçok kimsenin bilmediği ama ciddi anlamda yararlı bazı programlar.

Casus Yazılımlara Karşı Önlem Alın

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Casus yazılımları bilmeyeniniz yoktur. Eğer bilmeyeniniz var ise daha önce güvenlik ile ilgili bölümde yazdığımız diğer konuları inceleyebilir ve casus yazılımlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hız Testi: Windows 8 Yayın Önizleme

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

windows 8 hızWindows 8'in daha önceki önizleme sürümlerinde sergilediği hız Windows 7'ye nal toplatmıştı. Yayın önizleme ortaya çıkınca Windows 8'i tekrar hız testine almamız şart oldu. Bu incelemede Windows 8 Yayın Önizleme sürümünü bir önceki Windows 8 sürümü Kullanıcı Önizleme (ya da Beta) ve Windows 7 ile karşılaştıracağız. Bakalım Microsoft açılış, kapanış, internette gezinme ve dosya işlemlerinde performansı artırmayı başarmış mı?

EN BEĞENİLEN YAZILIM HABERLERİ

  • Bilgisayar Arayüzünün Mucidi Öldü
    Xerox Araştırma Merkezi'nin (PARC) kurucusu bilim adamı Jacob Goldman 90 yaşında hayata gözlerini yumdu. Merkezdeki çalışmalar günümüz modern bilgisayar arayüzlerine esin kaynağı olmuştu.
  • Windows 8'in yenilikleri arasında DirectX 11.1 de olacak
    Eylül ayında Geliştirici Önizleme Sürümü yayınlanan Windows 8'in genel kullanıma açık beta sürümünün Ocak ayındaki CES 2012 Fuarı'nda duyurulması bekleniyor. Yeni grafik arayüzü, çekirdek seviyesindeki değişiklikler, ARM...
  • Windows 8'deki açık araştırmacılar tarafından ispat edildi
    Microsoft'un betasını yayınlayacağı gün merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8, bugüne kadar ki en güvenli Windows ürünü olacağını iddia ediyordu. Ancak araştırmacı Peter Kleissner platformu kırmak için bir yol ...

İSTATİSTİKLER

Bugün105
Dün149
Bu ay2914
Bugüne kadar2460872
feed-image RSS Kaynağı