SİZİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ YAZILIM HABERLERİ

Windows 7 Internet Explorer 11’e Kavuştu!
Ülkemizde Web tarayıcı kullanım oranında en büyük pay Crome’a aitken, İnternet Explorer, FireFox, Yandex ve safari pastanın geri kalan paylarını paylaşıyor. Bu dengeyi değiştirmek için Windows’un ya...

Windows 8’e Başlat Menüsü

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Microsoft’un son işletim sistemi Windows 8, çoklu platform desteğiyle beğeni kazanıyor. Ancak Windows 8’de, alıştığımız “Başlat Menüsü” yer almıyor. Eğer siz de bu değişiklikten rahatsızsanız, çözümü basit.

Windows 7 Internet Explorer 11’e Kavuştu!

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Ülkemizde Web tarayıcı kullanım oranında en büyük pay Crome’a aitken, İnternet Explorer, FireFox, Yandex ve safari pastanın geri kalan paylarını paylaşıyor. Bu dengeyi değiştirmek için Windows’un yaptığı IE11 hamlesi ise şimdilik Windows’un beklentilerini karşılar seviyede.

Türkiye 4G’ye Kavuşuyor!

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

GSM devlerinin noter huzurunda aynı gün test laboratuarlarında gerçekleştirdiği 4G internet hızı denemesinde rekor sonuçlar elde edildi. 4G teknolojisinde öne çıkan hız, GSM firmaları arasında da hızlı bir mücadeleyi başlattı.

En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Seçeneği!

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Eğer hala bir antivirüs programına sahip değilseniz, her gün saatler geçirdiğiniz internet ile rus rületi oynuyorsunuz demektir!

Bilgisayarınız İçin Yararlı Uygulamalar

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Bilgisayarlar için tonla uygulama bulunmakta. Bu uygulamaları takip etmek kimi zaman ciddi anlamda zaman istemekte ve buda takip etmemizi zorlaştırmaktadır. Bizde sizin yerinize biraz zaman ayırarak, çoğu kimsenin pek fazla bilmediği ve kullanmadığı bazı yararlı uygulamaları tanıtalım istedik. İşte, birçok kimsenin bilmediği ama ciddi anlamda yararlı bazı programlar.

Casus Yazılımlara Karşı Önlem Alın

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Casus yazılımları bilmeyeniniz yoktur. Eğer bilmeyeniniz var ise daha önce güvenlik ile ilgili bölümde yazdığımız diğer konuları inceleyebilir ve casus yazılımlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hız Testi: Windows 8 Yayın Önizleme

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

windows 8 hızWindows 8'in daha önceki önizleme sürümlerinde sergilediği hız Windows 7'ye nal toplatmıştı. Yayın önizleme ortaya çıkınca Windows 8'i tekrar hız testine almamız şart oldu. Bu incelemede Windows 8 Yayın Önizleme sürümünü bir önceki Windows 8 sürümü Kullanıcı Önizleme (ya da Beta) ve Windows 7 ile karşılaştıracağız. Bakalım Microsoft açılış, kapanış, internette gezinme ve dosya işlemlerinde performansı artırmayı başarmış mı?

EN BEĞENİLEN YAZILIM HABERLERİ

  • Lazer Ağ Yazıcılarında büyük açık ile yangın çıkarmak mümkün
    Columbia Üniversitesindeki araştırmacılar HP yazıcılarının güncelleştirmelerinde dijital imzanın olmaması açığını kullanarak büyük bir güvenlik açığını keşfettiler. 
  • iPad için Timeline Gecikecek
    Facebook'un çok tartışılan Timeline Profil Sayfaları kısa süre önce iPad kullanıcıları için güncelleme yapacaktı. Fakat son anda ortaya çıkan bir hatadan dolayı bu uygulamanın gecikmeli olarak gelceği bildirildi.
  • Windows 8'deki açık araştırmacılar tarafından ispat edildi
    Microsoft'un betasını yayınlayacağı gün merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8, bugüne kadar ki en güvenli Windows ürünü olacağını iddia ediyordu. Ancak araştırmacı Peter Kleissner platformu kırmak için bir yol ...

İSTATİSTİKLER

Bugün52
Dün152
Bu ay4296
Bugüne kadar2306421
feed-image RSS Kaynağı