Joomla 2.5.4 Türkçe Yayınlandı, İndirin

Bu habere oy verin
(5 oy verilmiş)

Joomla 2.5.4 Türkçe İndir Tam Sürüm

Joomla! 2.5.4 Türkçe Kararlı sürümü yayınlandı. 3 özellik ekleme ve 157 hata düzeltmesi ile birlikte 2 de düşük seviye güvenlik düzeltmesi yapılan pakete yönetim merkezinizden tek tıklama ile güncelleyebilirsiniz. Yine her zamanki gibi tek tıklama ile güncelleme yapamayanlar ve yeni kurulum yapacak olanlar için gerekli tüm paketlemeleri gerçekleştirdik. Aşağıda, yeni kurulum için, bir önceki sürümden güncellemek için, Joomla 2.5.0 ana sürümden güncellemek için ve Joomla 1.7 serisinden Joomla 2.5 serisindeki bu sürüme doğrudan yükseltmek için gereken paketleri bulabileceksiniz. Ayrıca Türkçe dil kurulum paketimiz, bizim Joomla paketlerimizi kullanmamış olan kişiler için dil güncellemesini içeriyor.

Joomla!'nın son derece güvenli bir sitemdir. Joomla gibi popüler sistemler üzerinde sonradan oluşturulan açıklar, kullanıcıların kâbusu iken, Joomla geliştiricileri bu açıkları rapor edilmesinin ardından en çok birkaç gün içerisinde gidererek yeni paketi ve güncelleme yamalarını yayınlamaktadır. Bu hızlı tepki ancak Joomla ve onunla yarışan bazı gelişmiş popüler sistemlerde gerçekleşmektedir. Popüler olmayan sistemler ve özel kodlamalarda ise genellikle saldırılarda veriler kaybedilmeden sorundan haberdar olunmamaktadır. Zira bunu denetleyecek dünya çapında çalışan ekipler bulunmaz.   

Joomla 2.5 ile gelen yeni özellikleri halen incelemediyseniz Joomla 2.5 ile Gelen Yeni Özellikler yazımızı okumanızı öneririz. Eğer Joomla 2.5 serisine geçmek hakkında tereddütleriniz varsa Web Sitemi Joomla 2.5 Serisine Yükseltmeli miyim? başlıklı yazımız sizin içindir.

Unutmayın, yükseltme için aşağıdaki paketleri kullanmadan evvel yönetim merkezinden tek tıkla güncelleme yapmayı deneyebilir, başarılı olursa dil güncellemesi için aşağıdaki Türkçe dil kurulum paketini kullanabilirsiniz. Son bir hatırlatma; güncellemelerden evvel yedekleme yapmayı unutmayın.

ZIP İNDİR Joomla! 2.5.4 tr-TR Türkçe
Tam Sürüm .ZIP Paketi İndir ( 7,65 MB )
Kısa Adres: bit.ly/Joomla_2-5-4_Stable_tr-TR 
MD5 HASH c9f844c508ee3e76b2d6f6e9582a856b
TAR.GZ İNDİR Joomla! 2.5.4 tr-TR Türkçe
Tam Sürüm .TAR.GZ Paketi İndir ( 5,31 MB )
MD5 HASH 7b56c0d15c67d4c21a9e5e5731b61114
GÜNCELLEME PAKETİ Joomla! 2.5.0 için Joomla! 2.5.4 Türkçe Güncelleme (1,4 MB)
Joomla! 2.5.3 için Joomla 2.5.4 Türkçe Güncelleme ( 1,13 MB )
Önemli: Bu paket ile güncelleme, eklenti kurulumu şeklinde kullanılabilir. Paketi indirip masaüstünden göstererek ya da adresi kopyalayıp Adresten Kur alanından kurarak veya paketi klasöre çıkartarak tmp dizinine yükleyip Kurulum Dizini alanından kurarak güncelleme yapabilirsiniz.
YÜKSELTME PAKETİ Joomla! 1.7 için Joomla! 2.5.4 Türkçe Yükseltme ( 6,86 MB )
Kısa Adres: bit.ly/Joomla_2-5-4_Stable_tr-TR_Update
MD5 HASH 66f8542db0ddf1adc5443c94731474d6
Önemli: Bu paket ile güncelleme, eklenti kurulumu şeklinde kullanılabilir. Paketi indirip masaüstünden göstererek ya da adresi kopyalayıp Adresten Kur alanından kurarak veya paketi klasöre çıkartarak tmp dizinine yükleyip Kurulum Dizini alanından kurarak güncelleme yapabilirsiniz.
YÖNLENDİRME *Tüm Türkçe Sürümler ve Dil Paketleri* İçin Türkçe Proje Adresi:
JoomlaCode > Projects > Türkçe Joomla > Files > Browse Releases
TÜRKÇE DİL KURULUM PAKETİJoomla! 2.5.4 tr-TR Türkçe Dil Kurulum Paketi
Site ve Yönetimi kapsayan, kurulum ve güncelleme kabiliyetinde, eklenti şeklinde kurulan dil paketi. Normal eklenti olarak kurun. Zaten Türkçe sürümümüzü indirip kurduysanız, ayrıca bunu kurmanız gerekmez. Başka bir Türkçe paket kullanıyorsanız ya da otomatik sürüm güncellemesi ile güncelleme yaptıysanız bu eklenti ile Türkçe dilini güncelleyebilirsiniz.
Sürüm Notları:
 • 3 adet özellik ilavesi:
  • Oluşturucu (Generator) meta alanında Joomla tam sürüm numarasının gösterilebilmesi
  • İçerik dilinin erişim seviyesi kapsamına alınması
  • Otomatik güncellemenin farklı barındırıcılar tarafında sorunsuz çalışabilmesi için güncelleme bileşeni  
 • 157 adet geri bildirimi yapılan hata düzeltmesi
 • 2 adet düşük seviyeli güvenlik düzeltmesi:

Kurulum:

Joomla! 2.5 kurulumu önceki serilerin kurulumları ile aynıdır. Joomla! için bir veritabanı oluşturup, Joomla! paketini sunucuda açtıktan sonra, Joomla!'nın kendi web kurulum adımları ile kurulumu tamamlamak sadece birkaç dakikanızı alır. Kurulum adımları da tarafımızdan Türkçeleştirilmiştir ve her adımda detaylı izahat bulunmaktadır. Joomla! 2.5 serisinden itibaren kurulumdaki veritabanı adımında rasgele tablo öneki oluşturma özelliğinden faydalanarak jos_ önekiyle vedalaşabilirsiniz. Dilerseniz jos_ ya da başka bir öneki kendiniz de girebilirsiniz:

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARIDA OKUDU

EN BEĞENİLEN JOOMLA! HABERLERİ

 • Joomla Framework JRequest Sınıfı
  AceSEF, AceSHOP, AceACL, AceSearch, AceSQL gibi eklentilerin mimarı, JoomACE Projeler Lideri, Joomla Geliştircisi Denis DULİÇİ'nin kaleme aldığı, Joomla Geliştirici Notları ders serisinin 4.'sü Joomla Framework sını...
 • En İyi Siteleri Oylamayı Unutmayın!
  Joomla! Portalının bu ay ilkini düzenlediği En İyi Siteler yarışmamız tüm hızıyla devam ediyor. 23 sitenin başvuru yaptığı ve yarıştığı Şubat Ayı en iyi siteler yarışmasındaki siteler sizin oylarınızda birinci olmayı hed...
 • Joomla Portalı Eklenti Dizinini Kullandınız mı?
  Joomla Eklentileri için dünaynın en büyük Türkçe dizinini hedefleyen Joomla Portalı projesinin önemli unsurlarından biri; Joomla Portalı Eklenti Dizini. Jomla Portalı bu dizin ile kısa sürede geniş bir Türkçe dizin oluşt...

İSTATİSTİKLER

Bugün34
Dün140
Bu ay2548
Bugüne kadar2221259