Google Hangi Hizmetlerini Kapatıyor?

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Google'dan yapılan açıklamada, "kış temizliği" kapsamında rağbet görmeyen ürün, özellik ve hizmetlerin bir kısmının sonlandırılacağı belirtildi.

Bundan en çok etkilenecek hizmetler Calendar ve Sync olacak. 4 Ocak 2013 tarihinden itibaren kullanıcılar randevu dilimlerinde yeni saat oluşturamayacak. Mevcut randevu dilimleriyse bu tarihten itibaren bir yıl daha kullanılabilecek. Ayrıca "Smart Rescheduler" ve "Add gadget by URL" özellikleri de aynı tarihte sona erecek.

Microsoft Exchange ActiveSync protokolü sayesinde kullanıcıların Gmail, Google Takvim ve Bağlantılar özelliklerini kontrol edebilmesini sağlayan Google Sync 30 Ocak 2013 tarihinden sonra kullanılamayacak. Yapılan açıklamada kullanıcıların aynı veriye farklı yollardan ulaşabildiği, artık Google Sync'e ihtiyaç olmadığı belirtiliyor. Var olan bağlantılar kullanılabilecek ama yeni Google Sync bağlantısı kurulamayacak.

Nokia S60 ve SyncML gibi eski cihazlara sunulan bağlantı sync hizmetine de aynı tarihte son verilecek. Son olarak, istemci uygulamalarının Google Data API beslemeleriyle ilgili sorunları görüntüleyip güncellemesini sağlayan Issue Tracker Data API uygulamasına 14 Haziran 2013 tarihinde, iOS ve Android için dijital müşteri kartı uygulaması Punchd'e ise 7 Haziran 2013 tarihinde son verilecek.

kaynak: CHIP

İSTATİSTİKLER

Bugün119
Dün149
Bu ay2928
Bugüne kadar2460886