İnternet Kafelere Düzenleme Geliyor!

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

 

Bir dönem evlerde bilgisayar bulunmadığı veya arkadaş grupları ile bir arada oyun oynamak için gidilen internet kafeler, günümüzde de popülerliğini sürdürüyor. Tüm bu popülerliğin yanında son gelen haberlere göre internet kafelere düzenleme geliyor.

Ülkemizde bulunan 25 bin internet kafeye günde ortalama 5 milyon kişi gidiyor ve bu gidenlerin çok büyük çoğunluğu çocuklardan oluşuyor. Özellikle tatile gidemeyen veya tatile gidip, yapacak bir şey bulamayan çocukların akın ettiği internet kafeler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından incelemeye alındı.

Planlanan düzenlemenin iki aşamalı olduğunu belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, bu düzenlemenin ilk ayağında işletme sahiplerine gerekli eğitimleri verilerek projenin başlayacağını ve hemen ardından internet kafeden kopamayan çocuklar ile iletişime geçileceği ifadesinde bulundu.

Her oyunun kategorilere ayrılacağını belirten uzmanlar, yaşı oldukça küçük çocukların yoğun şiddet içeren oyunlardan uzak tutularak onlara farklı oyunlar oynama şansı sunulacağını belirtti.

Bu durumu işletme sahipleri ne kadar olgun karşılar bilinmez ancak çocukların bu düzenlemeden memnun kalmayacağı kesin gibi görünüyor.

Siz bu düzenleme hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce internet kafelerde böyle bir düzenlemeye neden ihtiyaç duyuldu?

İSTATİSTİKLER

Bugün57
Dün266
Bu ay3688
Bugüne kadar2457333