ADIM 7: İçeriğe veya Modüle Resim Ekleme

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)
RESİMLİ DERS (138) Bu derste Joomla! 1.5, 1.6, 1.7 ve 2.5 sürümlerinde içeriğe veya modüle resim ekleyip, bu resme bağlantı vermeyi öğreneceksiniz.

Bu derste içeriğe veya modüle nasıl resim ekleyebiliriz ve bu eklediğimiz resimlere nasıl bağlantı verebiliriz onu göreceğiz.

1- İlk olarak yapmamız gereken hangi içeriğimize ya da modülümüze resim eklemek istiyorsak o bölümü açmak.


2- İçeriğimizi ya da modülümüzü açtıktan sonra eklemek istediğimiz resmimizi nereye eklemek istiyorsak imlecimi oraya tıklayarak bırakıyoruz.


 

3- İçerik ekleme panelimizin altında bulunan Resim düğmesine basıyoruz.


 4- Açılan sayfamızda resmimizi üst kısımda bulunan klasörlerden birine ya da anadizine yükleyebiliriz. 


5- Resmi yüklemek istediğimiz bölümü seçtikten sonra aşağıda bulunan Dosya Seç düğmesine basıyoruz.


 6- Karşımıza bilgisayarımızdan resmimizi seçmek için ekranımız geliyor. Bu bölümden yüklemek istediğimiz resimi seçiyoruz ve diyoruz.


 7- Resmimizi seçtikten sonra Dosyaları Yükle bölümümüzün altında bulunan Yüklemeyi Başlat düğmesine basıyoruz ve resmimizi yüklüyoruz.


 8- Yüklemiş olduğumuz resmimizin üstüne bir kere tıklayarak resmin seçilmesini sağlıyoruz ve sağ üst tarafta bulunan Yerleştir düğmesine basıyoruz.


 9- Örnekte gördüğümüz gibi resmimizi içeriğimize ya da modülümüze eklemiş oluyoruz.


Peki bu resmimize nasıl bağlantı (link) verileceğini bu dersten takip edebilirsiniz.

FORUMDA TARTIŞ Bu konuyla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz?

Uğur AYDIN
2006 yılında bulunduğum dernek bünyesine ait mambo internet sitesini Joomlaya çevirerek web tasarım hayatına başladım. Başlarda bu hobi olarak devam ediyordu ama bu işi profesyonelleştirmeye karar verdim ve Joomla! sisteminde kendimi geliştirmeye başladım. Kısa sürede Joomla! alt yapısını ve özelliklerini çözerek uzmanlık derecesine yükseldim.

yazarın diğer yazıları >>