ADIM 13: Joomla'ya Tema Nasıl Kurulur?

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)
RESİMLİ DERS (71) Bu derste Joomla!nın 1.5, 1.6, 1.7 ve 2.5 sürümlerinde tema kurulumu nasıl yapılır onu öğreneceksiniz.

Ücretli Joomla! Temaları için http://www.joomla.gen.tr/tema adresini, ücretsiz joomla temaları için ise http://tema.joomla.gen.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

1- Yönetim Merkezimiz üst menüsünden Eklentiler --> Eklenti Yöneticisine giriş yapıyoruz.


2- "Kur" sekmesi altında bulunan "Dosya Paketi" bölümünden "Dosya Seç" düğmesine basıyoruz ve bilgisayarımıza indirmiş olduğumuz tema paketimizi seçip "Aç" düğmesine basıyoruz. Paket seçme işlemimiz tamamlandıktan sonra sağ tarafta bulunan "Yükle & Kur" düğmesine basıyoruz.


3- Gördüğümüz gibi "tema kurulumu başaralı" uyarısı karşımıza çıkıyor.


4- Temamızı kurduktan sonra Yönetim Merkezi Üst Menüsünden Eklentiler --> Tema Yöneticisi bölümüne giriş yapıyoruz.


5- "Stiller" bölümünde gördüğümüz gibi alt kısımda sitemizde kurulu olan Temalar bulunmakta. Kurmuş olduğumuz Temamızın yanında bulunan Kutucuğu İşaretliyip Üst Kısımda bulunan "Varsayılan Yap" düğmesine basıyoruz.


6- Gördüğümüz gibi Tema Kurma ve Değiştirme işlemimiz başarılı. Sitemize girip gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.

Uğur AYDIN
2006 yılında bulunduğum dernek bünyesine ait mambo internet sitesini Joomlaya çevirerek web tasarım hayatına başladım. Başlarda bu hobi olarak devam ediyordu ama bu işi profesyonelleştirmeye karar verdim ve Joomla! sisteminde kendimi geliştirmeye başladım. Kısa sürede Joomla! alt yapısını ve özelliklerini çözerek uzmanlık derecesine yükseldim.

yazarın diğer yazıları >>