Joomla! İle Hazır Blog Sitesi

Bu habere oy verin
(6 oy verilmiş)

Joomla! kullanarak blog sitesi yapmanız artık zor değil. Bildiğiniz üzere Joomla! Blog temaları oldukça az bulunan temalardan biridir. JoomlaEkip, Joomla! kullanıcılarına ücretsiz blog sitesi hazırladı.

Hazırlamış olduğumuz bu blog sitesi standart bir TEMA değil, HAZIR SİTE olarak verilmektedir. Diğer bir tabir ile quickstart olarak dağıtılmaktadır. Bunun amacıda modül ve bileşenlerin gerek php gerek css ayarlarında oynamalar yaptığımız için yeni başlayan Joomla kullanıcılarına kolaylık sağlamaktır. Böylelikle ilk kurulum anından itibaren herşeyiyle kullanıma hazır, şık tasarımlı bir blog sitesine sahip olacaksınız. Kurulum kısmı oldukça basittir ve normal Joomla kurulumundan herhangi bir farkı yoktur. 

Sitenin teması JoomlaEkibi'nden Uğur AYDIN tarafından tasarlanmış ve yine JoomlaEkibi'nden M.Enes AYDÜZ tarafından joomlaya entegre edilmiş ve bu ikili tarafından blog sitesi olacak şekilde geliştirilmiştir. Joomlanın konforunu tam anlamıyla keşfedebilmeniz için sitenin her bir bölümü Joomla! Yönetici Panelinden düzenlenecek şekilde planlanmıştır. Ayrıca paket içerisinde 2 adet farklı tema görünümü bulunmaktadır. Tema Yöneticisinden değiştirebilirsiniz.

Kurulum için herhangi bir Joomla Kurulum dersini incelemeniz yeterlidir. Tek ve en önemli nokta ÖRNEK VERİ KURULUMU yapılmacayaktır. Aksi taktirde çeşitli problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Bu projenin kullanımda olan örneğine http://uguraydin.com.tr/ adresinden erişebilir ve canlı canlı inceleyebilirsiniz.

 

Hazır Joomla! Blog Sitesinde bulunan bazı özellikler ;

Son Yorumlar Modülü
Popüler Yazılar
E-posta Ekle Modülü
Hakkımda Modülü
Tavsiye Siteler ve Bağlantılar Modülü

Temayı İndirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: http://wdh.net.tr/temalar/file/1-wdh-blog-temasi.html

Hali hazırda kullandığınız bir joomla siteniz varsa fakat sitenizin bu görünüm ve özelliklere sahip olmasını istiyorsanız ve gerekli bilgilere sahipseniz temayı indirip içerisinden modülleri ve bileşenleri görüp kendi sitenizi bu siteye benzetebilirsiniz..

Yeterli bilgiye sahip değilseniz, entegre işlemini ücret karşılığında gerçekleştirebiliriz. Böyle bir istediğiniz olduğunda lütfen iletişime geçiniz.