Apple IOS 6 Beta Desteğini Sonlandırdı

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Bildiğiniz üzere Apple, IOS 6 sürümünü çıkarmadan önce, IOS 6 BETA sürümünü yayınlayarak olası aksaklıklara karşı önlem alma amacındaydı. 1 Ekim sabahı itibariyle bu sürümü kullanan Apple kullanıcıları maalesef kötü bir süprizle karşılaştılar. Çünkü, bu sürüm sahipleri telefonlarına baktıklarında “Aktivasyon Gerekli” hatası aldılar. Apple son zamanlarda yaptığı strateji hatalarına bir yenisini ekleyerek, bu kötü süprizi bu sürümü kullanan hiç bir kullanıcıya bildirmedi. Bu hatayla karşılaşan kullanıcılar ne yapacaklarını bilemeyerek, sorunun çözümü için Apple destek forumunda bir çok kez başlık açarak, sorunlarının çözülmesini beklediler.

Bu strateji hatası bir çok kullanıcıya ciddi anlamda pahalıya patlayabilir. Çünkü telefonunuzu yakın zamanlarda yedeklemediyseniz, veri kaybı yaşamanız olası olacaktır. İşte bu yüzden, bir çok kullanıcı Apple’ın bu davranışından dolayı kızgın. Çünkü, bu hatayı aldıysanız, telefonun aktivasyon sunucusuna ulaşılamadığından hem telefonun aktif olmayacak hem de yedek almanız imkansız olacak. Ayrıca bu veri kayıpları sadece mesajlar ve rehberle sınırlı değil. Aynı şey, hem müzikleriniz hem de uygulamalarınız içinde geçerli. Bundan olası şekilde kurtulmanın bir yolu, http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/ adresine giderek IOS 6 için en güncel sürümü (firmware) indirmek. Daha sonrasında telefonunuz kurtarma (recovery) modunda açarak yeni sürümü yüklemek. Bu şekilde telefonu çalıştırabilirseniz veri kaybından kurtulmanız olasıdır.

Tüm bu işlemleri yaparsanız belki veri kaybı yaşamadan telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Eğer, bu işlemle hala telefonunuzu aktif hale getirememiş iseniz, telefonu yine kurtarma (recovery) modda açarak, fabrika ayarlarına döndürdükten sonra, en son güncel sürümü yüklemek. Eğer ilk öneriyi yapabilmiş iseniz, telefonunuz veri kaybı yaşamadan aktif hale gelmiş demektir. Eğer bu aşamaya geçmiş iseniz, maalesef telefonunuzdaki verilerin en son yedeklenen süreden sonrası için elveda diyebilirsiniz.

EN BEĞENİLEN TEKNOLOJİ HABERLERİ

  • Facebook Timeline Ne Zaman Açılacak?
    Facebook'un F8'de açıkladığı yeni profil sayfası Timeline henüz tüm kullanıcılara açılmadı. Merakla bekleyen kullanıcılar için Facebook, Timeline'ın ne zaman açılacağını açıkladı.
  • Samsung ve Sony'in SLCD Ortaklığı Bitti
    Samsung ile Sony'in kurdukları S-LCD ortaklığı son buldu. Artık S-LCD Samsung'un olacak. Peki anlaşmanın detayları ve ödenen fiyat ne kadar? Detaylar haberimizde.
  • Google Maps iPhone İçin Yeni Çalışmalara Başladı
    En son olarak IOS 6 işletim sistemini çıkaran Apple, özellikle harita uygulaması konusunda sınıfta kaldı. IOS 6 ile Youtube ve Google Maps uygulamalarını kaldıracağını belirten Apple’dan, herkes daha iyi bir harita uygul...

İSTATİSTİKLER

Bugün105
Dün145
Bu ay2802
Bugüne kadar2187114