Web Tasarımcıları Müjde! İnternet Explorer 6 Bitiyor

Bu habere oy verin
(3 oy verilmiş)

İnternet sitesi hazırlayanların uyumluluk konusunda en çok zorlandığı Internet Explorer 6 kullanımı gitgide düşüyor. Güncel web teknolojilerine uyum sağlayamayan ve internet sitelerini bir türlü istenilen şekilde gösteremeyen Internet Explorer 6 kullanım oranı ABD sınırları içerisinde yüzde 1'in altına düşmüş durumda.

Microsoft'un bile tamamen kurtulmak istediği, internet sitesi hazırlayanların "baş belası" olarak tanımladığı Internet Explorer 6 günden güne eriyor. Microsoft'un yaptığı açıklamaya göre 2001 yılında ilk kez yayınlanan Internet Explorer 6, Windows XP'nin yayınlanmasının hemen ardından ortaya çıkmış ve kullanıma sunulmuştu. IE6Countdown.com internet sitesi istatistiklerine bakıldığında IE6'nın kullanım oranındaki ciddi düşüşler göze çarpıyor ve bu düşüşler internet sitesi yapımcıları da iyice rahatlatıyor.

Yazılım devi Microsoft'ta 11 yıllık tarayıcısının artık tarih olmasını gerektiğini her fırsatta dile getiriyor. Bunun için kullanıcıların, tarayıcılarının en güncel sürümlerini kullanması için yönlendirmeye çalışıyor. Avusturya, Polonya, İsveç, Danimarka, Finlandiya ve Norveç’te de ABD’de olduğu gibi IE6 kullanım oranı yüzde 1′in altına düşme eğilimine girmiş durumda.

Bizde bir an önce ülkemizdeki Internet Explorer 6 kullanımının da yüzde 1'lerin altına düşmesini ümitle bekliyoruz.

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARIDA OKUDU

EN BEĞENİLEN WEBMASTER HABERLERİ

  • Tarayıcıların kapışması devam ediyor! Explorer halen birinci
    İnternete erişim için kullandığımız ve günümüzde müthiş bir rekabet içerisinde olan web tarayıcılarından 1998 yılında liderlik tahtına oturan İnternet Explorer düşüşte de olsa birinciliğini sürdürüyor. 2012'e girdiğimiz ...
  • Tagged verilerine göre en çok sosyalleşen ülke Türkiye
    Ülkemizde internete erişim imkanları arttıkça Türk kullanıcılar sanal ortamda daha çok ön plana çıkmaya başladı. Facebook benzeri genç kitleyi hedef alan bir sosyal ağ olan Tagged, Kasım ayına ait istatistikleri yayınl...
  • Google + Abone Sayısı Artıyor
    Google'ın sosyal ağı Google+, kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Açıklanan son rakamlara göre Google+'ın Türkiye nüfusuna yakın üyesi bulunuyor. Detaylar haberimizde.

İSTATİSTİKLER

Bugün59
Dün115
Bu ay2346
Bugüne kadar2161795