Web Tasarımcıları Müjde! İnternet Explorer 6 Bitiyor

Bu habere oy verin
(3 oy verilmiş)

İnternet sitesi hazırlayanların uyumluluk konusunda en çok zorlandığı Internet Explorer 6 kullanımı gitgide düşüyor. Güncel web teknolojilerine uyum sağlayamayan ve internet sitelerini bir türlü istenilen şekilde gösteremeyen Internet Explorer 6 kullanım oranı ABD sınırları içerisinde yüzde 1'in altına düşmüş durumda.

Microsoft'un bile tamamen kurtulmak istediği, internet sitesi hazırlayanların "baş belası" olarak tanımladığı Internet Explorer 6 günden güne eriyor. Microsoft'un yaptığı açıklamaya göre 2001 yılında ilk kez yayınlanan Internet Explorer 6, Windows XP'nin yayınlanmasının hemen ardından ortaya çıkmış ve kullanıma sunulmuştu. IE6Countdown.com internet sitesi istatistiklerine bakıldığında IE6'nın kullanım oranındaki ciddi düşüşler göze çarpıyor ve bu düşüşler internet sitesi yapımcıları da iyice rahatlatıyor.

Yazılım devi Microsoft'ta 11 yıllık tarayıcısının artık tarih olmasını gerektiğini her fırsatta dile getiriyor. Bunun için kullanıcıların, tarayıcılarının en güncel sürümlerini kullanması için yönlendirmeye çalışıyor. Avusturya, Polonya, İsveç, Danimarka, Finlandiya ve Norveç’te de ABD’de olduğu gibi IE6 kullanım oranı yüzde 1′in altına düşme eğilimine girmiş durumda.

Bizde bir an önce ülkemizdeki Internet Explorer 6 kullanımının da yüzde 1'lerin altına düşmesini ümitle bekliyoruz.

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARIDA OKUDU

EN BEĞENİLEN WEBMASTER HABERLERİ

  • Bir saniyede 16.197 tweet atıldı!
    Sosyal ağın gözde sitelerinden biri olan Twitter saniye başı rekorunu 2011'in son saniylerinden gerçekleşti. Hatta bundan dolayı uzun bir süre kapalı kaldı.
  • Alan adı fiyatları artacak!
    Alan adı sahibi olan yada alan adı sahibi olmak isteyenler zam gelmeden önce işlemlerini tamamlasınlar. Çünkü 15 Ocak 2012 tarihinde alan adı kayıt, alan adı yenileme ve alan adı transferlerinde yüzde 7 ile yüzde 10 aras...
  • Google + Abone Sayısı Artıyor
    Google'ın sosyal ağı Google+, kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Açıklanan son rakamlara göre Google+'ın Türkiye nüfusuna yakın üyesi bulunuyor. Detaylar haberimizde.

İSTATİSTİKLER

Bugün126
Dün139
Bu ay3079
Bugüne kadar2196087