Web Tasarımcıları Müjde! İnternet Explorer 6 Bitiyor

Bu habere oy verin
(3 oy verilmiş)

İnternet sitesi hazırlayanların uyumluluk konusunda en çok zorlandığı Internet Explorer 6 kullanımı gitgide düşüyor. Güncel web teknolojilerine uyum sağlayamayan ve internet sitelerini bir türlü istenilen şekilde gösteremeyen Internet Explorer 6 kullanım oranı ABD sınırları içerisinde yüzde 1'in altına düşmüş durumda.

Microsoft'un bile tamamen kurtulmak istediği, internet sitesi hazırlayanların "baş belası" olarak tanımladığı Internet Explorer 6 günden güne eriyor. Microsoft'un yaptığı açıklamaya göre 2001 yılında ilk kez yayınlanan Internet Explorer 6, Windows XP'nin yayınlanmasının hemen ardından ortaya çıkmış ve kullanıma sunulmuştu. IE6Countdown.com internet sitesi istatistiklerine bakıldığında IE6'nın kullanım oranındaki ciddi düşüşler göze çarpıyor ve bu düşüşler internet sitesi yapımcıları da iyice rahatlatıyor.

Yazılım devi Microsoft'ta 11 yıllık tarayıcısının artık tarih olmasını gerektiğini her fırsatta dile getiriyor. Bunun için kullanıcıların, tarayıcılarının en güncel sürümlerini kullanması için yönlendirmeye çalışıyor. Avusturya, Polonya, İsveç, Danimarka, Finlandiya ve Norveç’te de ABD’de olduğu gibi IE6 kullanım oranı yüzde 1′in altına düşme eğilimine girmiş durumda.

Bizde bir an önce ülkemizdeki Internet Explorer 6 kullanımının da yüzde 1'lerin altına düşmesini ümitle bekliyoruz.

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARIDA OKUDU

EN BEĞENİLEN WEBMASTER HABERLERİ

  • Facebook Tuzağına Düşmeyin!
    Facebook IE7 kullanıcılarına verdiği Zaman Tüneli kötü haberinden sonra şimdi de Zaman Tüneli ile ilgili dolandırıcılıklar ortaya çıkmaya başladı.
  • Google + Abone Sayısı Artıyor
    Google'ın sosyal ağı Google+, kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Açıklanan son rakamlara göre Google+'ın Türkiye nüfusuna yakın üyesi bulunuyor. Detaylar haberimizde.
  • 4 milyon bilgisayarı kontrol altına alan hacker çetesi çökertildi
    FBI ve Estonya Polisi'nin yaklaşık 2 seneden beri ortaklaşa sürdürdüğü soruşturma sonuç verdi ve dünyanın en büyük hacker şebekesi çökertildi. Şebeke bugüne kadar 100 ülkede 4 milyon bilgisayarı ele geçirerek; 14 milyo...

İSTATİSTİKLER

Bugün36
Dün83
Bu ay1404
Bugüne kadar2206091