Joomla! Düzenlerken Kullandığım Firefox Eklentileri

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Joomla! kullanıyorum ve Firefox benim tarayıcı seçimim diyorsanız buyrun yazımı okuyun. Firefox eklenti açısından en geniş yelpazeye sahip olan tarayıcıdır. Kullanmak istediğiniz her özelliğe göre bir eklentisi tahmin ediyorumki vardır.

Joomla! kullanıcılarının ve benim aktif olarak kullandığım Firefox eklentileri mevcut. Bunların bazılarını kaynak kod için , bazılarını tema css kodları için , bazılarınıda kolaylık olsun diye kullanıyorum. Bu yazımda size bu eklentileri tanıtacağım.


Firebug : Firebug web geliştirme araçları arasında sanırım en saygın yere sahip uygulamalardan biri. HTML, CSS, DOM ve Javascript’i incelemek ve hataları ayıklamak amacı ile hazırlanmış bir eklenti. (Chrome içinde mevcut)


FireFTP : Normal bir FTP programının sahip olduğu özelliklerin bir çoğunu içerisinde barındıran FireFTP adlı eklenti , firefox üzerinde CHMOD ayarlayabilmenizi ve dosyalarda değişiklik yapabilmenizi sağlamaktadır.


Web Developer Toolbar : Joomla! ve web geliştiricileri için hazırlanmış olan web araçları menüsü ya da araç çubuğu ekler.


Rank Checker : Google , Yahoo, Bing, Microsoft Live Search gibi arama motorlarında siteniz hangi sırada yer alıyor onu gösteriyor.


MeasureIt : İnternet sitelerindeki sağfa genişliğini, öğelerin genişliğini ve ya yüksekliğini cetvel yardımı ile gösteren eklenti.


Screengrab : Bulunduğunuz internet sayfasını resim olarak kaydeder. Tam sayfa , görünen kısım ve ya bir bölümü seçerek kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


IE Tab : Firefox tarayıcınıza gömülü olarak İnternet Explorer görüntülemeyi sağlar.

 


Kaynak Grafiği Görünümünde : HTML Grafik GUI sayfa kaynaklarını görüntülemeyi sağlar.