Alan adı fiyatları artacak!

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Alan adı sahibi olan yada alan adı sahibi olmak isteyenler zam gelmeden önce işlemlerini tamamlasınlar. Çünkü 15 Ocak 2012 tarihinde alan adı kayıt, alan adı yenileme ve alan adı transferlerinde yüzde 7 ile yüzde 10 arasında değişen oranlarda fiyat arttırımı olacak.

Arttırım ise internette en çok kullanılan .com ve .net alan adlarının hak sahibi olan Verisign adlı firmanın önceden planlanan fiyat artırma çalışmasından kaynaklanacak. Bu çalışma 15 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe girecek. Verisign firmasının yaptığı açıklamaya göre zammın sebebi internet kullanımının hızla artması neticesinde yükselen operasyonel masraflar ve kötü niyetli kişi yada kurumlar tarafından yapılan DDos ve benzeri saldırıları önlemek için yapılan güvenlik çalışması maliyetleri. Ayrıca yapılan açıklamada dikkat çeken diğer husus 2011'in ilk çeyreğinde günde ortalama 57 milyar sorgu yapılıyor olması.

Doların yükselmesiyle zaten 12 TL barajını bir anda aşan alan adı fiyatlarında, zamdan en az etkilenmek için alan adı kayıt, alan adı yenileme ve alan adı transfer işlemlerinizi 15 Ocaktan önce yapmanızı tavsiye ederiz. 

Şuan ki ortalama alan adı fiyatları şu şekilde; 

Alan Adı Tescil, Alan Adı Yenileme, Alan Adı Transfer
.com -> 7.89 $ - 15 TL
.net -> 7.89 $ - 15 TL


Zam sonrası muhtemel fiyatlar;

Alan Adı Tescil, Alan Adı Yenileme, Alan Adı Transfer
.com -> 8.75 $ - 16.85 TL
.net - > 8.75 $ - 16.85 TL

EN BEĞENİLEN WEBMASTER HABERLERİ

  • Google'ın yeni algoritma güncellemesi aramalara yüzde 35 etki yapacak
    Arama motoru piyasasının tek hakimi Google kullandığı algoritmada güncellemeye gitti. Daha önce Caffeine adındaki genel güncellemesinin üzerine inşa ettiği yeni güncelleme daha güncel ve ilgili arama sonuçları sunma amac...
  • Facebook, Güvenilir Arkadaşlar özelliğini test ediyor
    800 milyonu geçen kullanıcı sayısıyla sosyal ağların lideri durumundaki Facebook spam mesajlar ve kimlik dolandırıcılığı konularıyla da gündemden düşmüyor. Devreye aldığı yeni güvenlik sistemi ile saniyede 600 000'den ...
  • Google + Abone Sayısı Artıyor
    Google'ın sosyal ağı Google+, kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Açıklanan son rakamlara göre Google+'ın Türkiye nüfusuna yakın üyesi bulunuyor. Detaylar haberimizde.

İSTATİSTİKLER

Bugün44
Dün362
Bu ay2004
Bugüne kadar2209402