2012’nin En Şık 3 Ultrabook Modeli

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Günümüzde laptopların yerini, tabletlet almaya başladı. Tablet pazarının liderlerinden Apple firmasının açık ara önde gittiği bu sektöre, rekabetçi olarak ultrabook modelleri çıkmaya başladı. Çoğu kişinin laptop veya netbook kullanımlarından vazgeçerek, tabletlere yönelmesi, bilgisayar üreticilerinin tüketicilerini geri çekme isteği doğurdu. Bu yüzden hemen hemen tablet kalınlığında ve işlevsel olarak bir laptopun tüm özelliklerini belki de dahasını taşıyan ultrabookları piyasaya sürdüler. Bizde sizin için 2012 yılında en şık olduğunu düşündüğümüz 3 adet ultrabook modelini inceledik.

1 – HP Envy 14 Spectre : Çok şık bir görüntüye sahip olan HP’nin bu modelinin iki yüzünde Gorilla Glass teknolojisi kullanılmış. 14 inch ekranının yanısıra, ışıklandırması olan klavyesiyle sadece 1.8 kilogram ağırlığına sahip. Her ne kadar diğer ultrabooklara göre biraz daha ağır olduğunu düşünsekte, dizaynı ve inceliği cezbedici. Inter Core i5 2467 teknolojisini kullanan bu modelde, 128 GB SSD HD ve 4 GB Ram bulunmakta. Ekran kartı olarak Intel HD 3000 kullanılmış.

2 – DELL XPS 3 : Karbon ve alüminyum fiber kasaya sahip bu ultrabook, çok hafif ve ince tasarlanmış. Sadece 18mm kalınlığında olması ve 1 kilo 350 gramlık ağırlığı ile tüketici cezbedecektir. Ekranının 13,3 inch olması bir dezavantaj olsada, ekranı Gorilla Glass teknolojisi ile donatılmış. USB 2.0 , 3.0 ve Bluetooth özelliklerini barındıran DELL XPS 3, diğer ultrabook modelleriyle hemen hemen aynı donanımsal özelliklere sahip.

3 – Lenovo IdeaPad Yoga : Değişik bir dizaynı ve tasarımı olan bu ultrabook bizim en çok hoşumuza giden model. Zira bu model katlanabilme özelliğine sahip. Ultrabooku katladığınızda karşınıza 13,3 boyutunda bir fotoğraf çerçevesi bulabiliyorsunuz. 1 kilo 470 gram ağırlığa sahip olmasının yanı sıra, 17 mm kalınlığındaki bu ultrabook 8 GB Ram’e sahip. Ayrıca Intel Core işlemci kullanması ve 256 GB SSD HD’ye sahip olması bu ultrabooku dizaynının yanı sıra donanımsal özelliklerinden dolayıda seçmeniz için bir neden. Bu modelin ekran çözünürlüğüde 1600X900 olarak ayarlanabiliyor. Ek olarak hem tablet gibi hem de laptop gibi kullanabilmeniz çok büyük bir avantaj.

EN BEĞENİLEN DONANIM HABERLERİ

  • Toshiba 3 Fabrikasını Kapattı
    Japonya'nın elektronik devlerinden Toshiba, Japonya'daki 3 yarı iletken fabrikasını kapattığını duyurdu.
  • Efsane 40 yaşında: Bu mikroçip dünyayı değiştirdi
    Bugün dünyanın ilk mikroişlemcisi Intel® 4004'ün 40. yıldönümü... Günlük yaşamı hızla değiştiren, hayatımızı hızlandıran ve kolaylaştıran, sınırları ortadan kaldıran Dijital Devrim, önümüzdeki dönemde mikroişlemcilerde y...
  • Intel'in 2012 model ultrabook işlemcileri detaylandı
    Ultrabook konsepti altında sunulan ince ve performanslı dizüstü bilgisayarlara büyük önem veren ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde tüm dizüstü bilgisayar satışlarının hatırı sayılır bir kısmını ultrabook'ların oluşturac...

İSTATİSTİKLER

Bugün44
Dün362
Bu ay2004
Bugüne kadar2209402