Zalman farklı çözümlerle grafik kartı pazarına giriyor

Bu habere oy verin
(0 oy verilmiş)

Giderek büyüyen ekran kartı pazarı bu alana yatırım yapmak isteyen firmaların giderek daha çok ilgisini çekiyor. Güney Koreli komponent üreticisi Zalman da kendisine has soğutma sistemleriyle grafik kartı pazarında iddialı olmak isteyen firmalardan birisi.

Overclockers sitesinin internete sızdırdığı slayta göre AMD ile ortaklık yapan Zalman üç farklı Radeon grafik kartını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. AMD 6870, 6850 ve 6770 grafik kartı modelleri Zalman'ınilk piyasaya süreceği modeller.

Zalman ürettiği sessiz bilgisayar donanımları ve işlemci soğutma çözümleriyle adını duyuran bir firma. Bu tecrübesini grafik kartı soğutma alanında da en iyi şekilde kullanacağı tahmin ediliyor. Bu üç modelin resmi duyuruyla birlikte daha da artacağı belirtiliyor. AMD'nin pek çok ortak grafik kartı üretimfirması bulunuyor. Bu bakımdan farklı çözümler üretmek rakiplerden ayrılmak için büyük önem taşıyor.

Zalman'ın piyasaya süreceği grafik kartları 1GB GDDR5 belleğe sahip. Zalman HD6870-H modeli 900MHz çekirdek hızı, 4200MHz efektif bellek hızı ile 190$ fiyat etiketine sahipken, HD6850-H modeli 775MHz çekirdek hızı, 4000MHz efektif bellek hızı ile 168$ fiyat etiketine, HD6770-H grafik kartı ise 850MHz çekirdek hızı ve 4800MHz efektif bellek hızı ile 124$ fiyat etiketine sahip.

Zalman'ın yeni grafik kartı modellerini bu yıl ki CES 2012 fuarında görücüye çıkarması bekleniyor.

kaynak: DH

EN BEĞENİLEN DONANIM HABERLERİ

  • Toshiba 3 Fabrikasını Kapattı
    Japonya'nın elektronik devlerinden Toshiba, Japonya'daki 3 yarı iletken fabrikasını kapattığını duyurdu.
  • Efsane 40 yaşında: Bu mikroçip dünyayı değiştirdi
    Bugün dünyanın ilk mikroişlemcisi Intel® 4004'ün 40. yıldönümü... Günlük yaşamı hızla değiştiren, hayatımızı hızlandıran ve kolaylaştıran, sınırları ortadan kaldıran Dijital Devrim, önümüzdeki dönemde mikroişlemcilerde y...
  • Intel'in 2012 model ultrabook işlemcileri detaylandı
    Ultrabook konsepti altında sunulan ince ve performanslı dizüstü bilgisayarlara büyük önem veren ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde tüm dizüstü bilgisayar satışlarının hatırı sayılır bir kısmını ultrabook'ların oluşturac...

İSTATİSTİKLER

Bugün39
Dün132
Bu ay1479
Bugüne kadar2203599